چاپ سابلیمیشن

بخش بزرگی از تبلیغات و تولید هدایای تبلیغاتی توسط چاپ سابلیمیشن انجام می شود. چاپی که در آن محدودیت رنگی وجود ندارد و با توجه به نحوه ی عمل آن یکی از سریع ترین راه های چاپ هدایای تبلیغاتی با کیفیتی بالا محسوب می شود و با توجه به اینکه می توان با استفاده از آن محصولات بسیار متنوعی را تولید کرد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما نحوه کارکرد و سیستم چاپ سابلیمیشن بسیار جالب است و می توان آن را در یک کلمه خلاصه کرد: چاپ تصعیدی

 

چاپ سابلیمیشن چگونه کار می کند؟

در چاپ سابلیمیشن جوهر از حالت جامد مستقیما بخار شده و به حالت گاز در می آید. جوهر های سابلیمیشن دارای این قابلیت هستند که در دمای حدود 180 درجه سانتی گراد به طور مستقیم از حالت جامد به حالت گاز در بیایند. البته وقتی شما جوهر های سابلیمیشن را خریداری می کنید همگی به صورت مایع هستند. شما آنها را در پرینترهای مخصوص این کار می ریزد و روی کاغذهای مخصوص سابلیمیشن پرینت می کنید. بعد از اینکار جوهر خشک می شود و روی کاغذ به حالت جامد می می آید. بعد کاغذ را روی جسم مورد نظر میگذارید و حدود 180 درجه دما به آن می دهید. در این حالت است که جوهر خشک شده مستقیما تبدیل به حالت گازی می شود از روی کاغذ بلند شده و بروی جسم مورد نظر شما منتقل می شود و در واقع هر چیزی را که پرینت گرفته اید به همان شکل نیز منتقل و چاپ می شود.

 

چاپ سابلیمیشن نیاز به چه دستگاهی دارد؟

چاپ سابلیمیشن نیاز به یک پرینتر اپسون مخصوص اینکار به همراه مخزن و حداقل یکدستگاه پرس 6 کاره می باشد. همچنین مواد اولیه شامل کاغذ، جوهر، چسب نسوز نیز از ملزومات اینکار است. البته می توان با پلاتر و پرس های بزرگ نسبت به انجام چاپ های بزرگ نیز اقدام نمود. پلاتر های بزرگ نیز از کاغذهای رولی بزرگ برای پرینت روی آنها استفاده می کنند. بسته به استفاده ای که شما قصد دارید از چاپ سابلیمیشن بکنید باید دستگاه مخصوص آن را خریداری نماید. برای کسب اطلاعات کامل تر در مورد دستگاه چاپ سابلیمیشن می توانید به بخش فروش دستگاه چاپ سابلیمیشن در سایت شابلون مراجعه نمائید.

 

با استفاده از روش چاپ سابلیمیشن روی چه چیزهائی می توان چاپ نمود؟

1. پارچه هائی که دارای درصد بیشتری از مواد پلی استر باشند مانند ساتن، فلامنت و ملانژ
2. لیوان های کوتینگ شده ی مخصوص اینکار
3. پرچم رومیزی، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز
4. انواع تیشرت شامل تیشرت های تبلیغاتی و چاپ طرح های زیبا روی تیشرت
5. پدموس
6. انواع پازل
7. انواع ظروف شامل بشقاب و پیش دستی و …
8. کلاه
9. کاشی و سرامیک
10. ام دی اف
11- قاب موبایل
و بسیاری متریال های دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.