تاریخچه تولید تیشرت

اینطور که پیداست تاریخچه ی تیشرت به قرن 19 میلادی باز میگردد. از آن زمانی که تیشرت از یک لباس با آستین های کوتاه برای کارگرهای معدن انتخاب شد و بعد از آن در ارتش نیروی دریائی آمریکا به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت و از آن پس به عنوان لباسی مطرح و همه گیر مورد استفاده قرار گرفت. لباسی که به علت شباهت به حرف T به عنوان T-shirt مطرح شد. بعد ها به علت راحتی و خنک بودن این لباس در کارهای مختلفی چون کشاورزی و… مورد استفاده قرار گرفت. البته این تیشرت مثل تیشرت های امروی متنوع و شیک نبود. بلکه لباسی سفید رنگ و شبیه زیرپیراهن های امروزی بود. گاهی با دکمه و نیز گاهی با دکمه تولید میشد.

راحت بودن لباس، ارزان بودن و شستشوی بسیار راحت، سبک و خنک بودن موجب شد کم کم همه گیر شود و به عنوان لباسی که هر کسی یک عدد از آن را دارد مورد استفاده قرار گیرد. به طوری که کمتر کسی دیده میشد که تیشرت نداشته باشد. بخصوص در زمانی که رکود اقتصادی دنیا را فرا گرفته بود تیشرت به عنوان لباسی ارزان قیمت بسیار مورد استفاده واقع میشد.

بعدها این لباس کم کم مورد استقبال پسران جوان قرار گرفت. از زمانی که لباس غیر رمسی مورد استقال مردم واقع شد، با توجه با تمامی ویژگی هائی که این لباس داشت و شکل خود را از یک زیرپیراهنی و یا عرق گیر به یک لباس جوان پسند و اسپورت تغییر داد. کم کم این مسئله جدی شد و دیزاینرها و تولیدکنندگان پوشاک و مد توجه ویژه ای به این لباس ارزان و جالب نشان دادند. طراحی های جدید در دوخت و رنگ و شکل و وارد شدن صنعت چاپ به حوزه ی تولید تیشرت به ناگاه سیر تولید آن را دگرگون کرد.

با قدرت گرفتن نساجی و تولید پارچه های متفاوت اکثر آنها به حوزه ی تیشرت راه یافتند و توامان با رنگ آمیزی های مختلف تیشرت های بسیار جالب و متنوعی تولید شدند. و در همین حین انتقال پیام های مختلف از طریق چاپ روی تیشرت به اوج خود رسید. موج وسیعی از تبلیغاتی که با استفاده از تیشرت صورت میگرفت شروع شد. بعضی از این تبلیغات با اندیشه و برای جهت دهی به افکار عمومی و بعضی نیز فقط از روی زیبائی تولید شدند.

به همین ترتیب تیشرت های مختلفی علاوه بر تیشرت یقه گرد تولید شد. تیشرت های یقه هفت و یا تیشرت های یقه دار محصول فکر طراحان این حوزه بود. تیشرت های طرح دار که راه راه بودند نیز بسیار معروف شدند. در ابتدای دهه ی 50 میلادی بود که شرکتی با نام تراپیکس تاگز تاسیس شد و به چاپ حرفه ای روی تیشرت مشغول گشت. وسعت بازار این لباس و هجوم مردم برای خرید آن باعث شد شرکت ها یکی بعد از دیگری به تولید آن بپردازند و با وارد کردن هنر سیل عظیمی از تیشرت ها با مارک ها و رنگ ها و شکل و طرح های مختلف وارد بازار مصرف کل جهان گردید.

شاید بتوان بزرگترین نفش تیشرت را در اعتراضات سیاسی دهه ی 60 دانست که با چاپ تصویر چه گوارا رهبر انقلابی آن زمان روی تیشرت مورد توجه بسیاری قرار گرفت. این طرح آنقدر محبوب و معروف شد که هنوز هم تولید می شود و بسیاری نیز علاقه ی زیادی به آن داشته و آن را استفاده می نمایند. همچنین صورتک زرد رنگ که طرح بسیار ساده ای نیز بود یکی از معروف ترین تیشرت ها شد و سود بسیار زیادی نیز برای صاحب آن به ارمغان  آورد.

اکنون شما می توانید در هر نقطه ای تیشرت های مورد علاقه را با توجه به رنگ و طرح مورد نظر خود پیدا نموده و خریداری نمائید و یا حتی با گستردگی صنعت چاپ اینک شما می توانید با یک کلیک ساده چاپ تیشرت اختصاصی خود با طرح و یا آرم و لوگوی مورد نظر خود را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید