انتخاب جوهر سابلیمیشن مناسب

با توجه به اینکه در این اواخر جوهر سابلیمیشن با برندهای بسیار مختلف و قیمت های گوناگون وارد بازار شده است و مشتریان معمولا در انتخاب رنگ ها دچار سردرگمی شده اند بر آن شدیم تا مطلبی در این مورد نوشته و بعضی نکات را برای شما مشتریان عزیز توضیح دهیم تا هنگام انتخاب مارک مورد نظر برای جوهر سابلیمیشن به اشتباه نیافتید. بسیاری از مشتریان ما که دستگاه را از ما خرید می نمایند در اینترنت جستجو کرده و رنگ های مختلفی با قیمت های ارزان تری پیدا می کنند و آنها را خرید می نمایند اما به این نکته توجه نمی کنند که نوع رنگ چقدر می تواند در چاپ موثر باشد و کیفیت کار آنها را تغییر دهد.

بهترین جوهر برای سابلمیشن چه جوهری می باشد؟

بسیاری هستند که با ما تماس می گیرند و عنوان می کنند که چاپ ایشان بدرستی انجام نشده یا رنگ ها خوب نشده و یا اینکه رنگ در دمای بالا سوخته و آن چیزی که در نظرشان بوده است چاپ نشده و از کیفیت کار راضی نبوده اند. بعد از بررسی مشخص شده است که ایشان از جوهرهای متفرقه که معمولا قیمت ارزان تری نیز دارند استفاده نموده و همین مسئله باعث شده تا نتیجه ی کار ایشان را به دردسر بیاندازد. بخصوص دوستانی که ابتدای راه هستند و تازه کار خود را شروع کرده اند و نمی دانند که جوهر سابلیمیشن چه میزان می تواند در کیفیت کارشان تاثیر داشته باشد با نظر به اینکه جوهر ارزان تری پیدا می کنند بدون اطلاع از کیفیت جوهر مربوطه نسبت به خرید آن اقدام می کنند و بعد از چندین نوبت آزمایش و عدم نتیجه گیری مطلوب با ما تماس می گیرند.

ما هم به ایشان توضیح می دهیم که جوهر مورد نظر خود را تغییر دهند و تفاوت در چاپ را مشاهده کنند و ببینند که جوهر های ارزان تر و متفرقه چقدر می تواند باعث ایجاد مشکلات مختلفی شود و چاپ را از نتجه ی مطلوب فاصله دهد. بخصوص رنگ مشکی از آن دست رنگ هائی هست که در چاپ بسیار مهم می باشد و عمق چاپ کاملا به این رنگ وابسته می باشد لذا در صورتی که رنگ مشکی که استفاده می کنید بور باشد و مشکی حداکثری نباشد تاثیر خیلی زیادی در شارپ شدن کیفیت چاپ سابلیمیشن خواهد داشت. و از آنجا که رنگ مشکی با بسیار از رنگ ها ترکیب می شود تا رنگ های دیگری شکل دهد می تواند در بسیاری از رنگ های تیره موثر واقع گردد.
از دیگر مشکلات عدیده ای که جوهر های متفرقه ایجاد می کنند گرفتگی در هد پرینترهای مورد استفاده می باشد.

جوهر های نامرغوب سابلیمیشن به هد پرینتر آسیب میزنند.

پرینترهای سری اپسون هدهای فوق العاده با کیفیت چاپ بالا اما حساسی دارند یعنی در صورتی که غلظت جوهر مورد نظر زیاد باشد و یا زود خشک شود باعث گرفتگی زود به زود هد می شود و این مسئله در جوهر متفرقه زیاد به چشم می خورد و این لازم به ذکر است که با این کار دستگاه نیاز به هد کلین مکرر پیدا می کند و باعث می شود دستگاه زودتر مستهلک شده و آسیب ببیند. ای مورد در مورد یکی از دستگاه های شابلون در ابتدای استفاده افتاد که با استفاده از جوهر های متفرقه مجبور بودیم بعد از حتی هر چند دقیقه دستگاه را هد کلین کنید و کافی بود دستگاه چند ساعت مورد استفاده قرار نگیرد تا به سرعت جوهر خشک شده و علاوه بر تاخیر و مشکلات وقت و زمانی که بوجود می آورد گاهی در بین پرینت نیز جوهر به علت غلظت بالا به هد نمیرسد و در نیمه ی راه پرینت ناگهان جوهر یکی از رنگ ها نمیرسید و پرینت از بین میرفت. بخصوص این مورد در رنگ Magenta بیشتر دیده میشد. با بررسی این موضوع و تغییر جوهر با جوهر با کیفیت این مشکل رفع شد و آنجا بود که فهمیدیم جوهر چقدر می تواند به کار ما آسیب بزند و روند را کند کرده و یا مشکلات متعددی برای ما ایجاد کند. به شما نیز پیشنهاد می کنیم از این تجربه شابلون استفاده کنید و به خاطر اندکی صرفه جوئی در بودجه و قیمت جوهرهای متفرقه تهیه ننمائید.

چه مارکی از جوهر سابلیمیشن بهتر است؟

ما دو برند در سایت خود معرفی کرده ایم که یکی جوهر سابلیمیشن wox می باشد که چینی هست و دیگری جوهر inktec کره ای می باشد. جوهر inktec کره ای گران تر بوده و بهترین و زیباترین رنگ ها را به شما ارائه خواهد داد. و جوهر wox کمی ارزان تر می باشد و نسبت به قیمتی که دارد کیفیت مناسبی در چاپ به شما ارائه خواهد داد. البته اولویت با جوهر inktec می باشد اما جوهر wox نیز نیاز شما را تا حد زیادی برطرف خواهد کرد. هر دوی این جوهر ها توسط شابلون بارها تست و آزمایش شده است و به یقین به شما خواهیم گفت که می توانید در استفاده از آنها با خیال راحت اقدام کنید. این دو برندی که معرفی شدند برای استفاده در پرینترهای رومیزی epson مناسب می باشد. در نظر داشته باشید این مقاله برای پرینترهای رومیزی می باشد و در مورد پلاتر صحبت نمی کند.

اما وقتی همکاران به خاطر قیمت کمتر جوهرهای متفرقه تهیه می کنند اصلا دقت نمی کنند که این کاهش قیمت به کاهش کیفیت شما هم خواهد انجامید و اولا کار چاپ ایشان را خراب خواهد نمود دوما هزینه آنها نیز از بین خواهد رفت. بنابراین پیشنهاد ما این است که بخاطر کمی ارزان تر بودن جوهر های متفرقه تهیه نکنید و برعکس سعی نمائید کمی بیشتر هزینه کرده و جوهرهائی که ما معرفی نموده ایم را تهیه کنید تا در نهایت نه تنها باعث گردد چاپ بهتری داشته باشید بلکه باعث شود در هزینه های شما نیز صرفه جوئی شده آمار خرابی و ضایعات کاهش پیدا کند و در نتیجه مشتری شما نیز راضی باشد که بهترین کار را دریافت نموده است. امیدواریم این مطلب باعث گردد دقت بیشتری هنگام خرید جوهر سابلیمیشن داشته باشید و برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید