چاپ پارچه

چاپ روی پارچه شیت و متراژ

گروه هنری شابلون نسبت به چاپ روی انواع پارچه اقدام می نماید. این کار ماحصل تجربه ی چندین ساله ما می باشد. شما می توانید با ارائه ی پارچه ی خود از خدمات چاپ با بهره مند شوید. ما برای اینکار از روش سابلیمیشن استفاده می نمائیم که به چاپ دیجیتال معروف شده است که هم در ابعاد کوچک و هم در ابعاد بزرگ روی پارچه میسر می باشد. در نهایت می توان روی پارچه مورد نظر شما نمونه گیری انجام داد تا از نتیجه ی نهائی مطمئن باشید.

نوع پارچه قابل چاپ

حتما این سوال برای شما پیش می آید که چه پارچه هائی با این روش چاپ سابلیمیشن قابل چاپ می باشد تا بتوانید نسبت به خرید پارچه ی مورد نظر برای چاپ اقدام نمائید. در واقع این مهم ترین و بیشترین سوالیست که مشتریان شابلون از ما می پرسند.

در جواب این سوال باید گفت که برای دریافت نتیجه ی مطلوب از این نوع چاپ نیازمند دو شرط ویژه است.شرط اول اینکه رنگ پارچه روشن باشد و شرط دوم این است که درصد پلی استر پارچه بالا باشد. اگر هر یک از این شروط برقرار نباشد امکان چاپ مقدور نیست.

در واقع این نوع چاپ برای پارچه هائی مناسب می باشد که اولا دارای درصد پلی استر حداقل 70% و همچنین دارای رنگ روشن و ترجیحا سفید باشند. حال به تفصیل نسبت به شرح موارد فوق می پردازیم. شما نیز حتما نسبت به مطالعه ی موارد فوق اقدام نمائید تا نتیجه ی دلخواه چاپ برای شما حاصل آید.

چاپ پارچه

جنس پارچه مورد نیاز

ابتدا به این نکته می پردازیم که جنس پارچه باید چه جنسی باشد که چاپ بخوبی روی آن انجام شود؟ تار و پود و نخ مورد استفاده تاثیر بسیاری بر چاپ خواهد گذاشت. نحوه عمل چاپ سابلیمیشن به گونه ای است که هر چه از مواد پلی استر بیشتری در پارچه استفاده شده باشد کیفیت نهائی بهتر خواهد شد. زیرا چاپ سابلیمیشن با دمای بالای 200 درجه انجام می گیرد. در این دما رنگ از روی کاغذ مخصوص بخار شده و بروی پارچه می نشیند.

پلی استر و یا همان مواد نفتی باعث می گردد که رنگ با حرارت در جان و بافت پارچه نفوذ کند و چاپ به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. بنابراین هر چه درصد پلی استر در پارچه بیشتر باشد این نفوذ در بافت پارچه بهتر انجام خواهد گرفت و چاپ نهائی پر رنگ تر، شارپ تر و زنده تر خواهد بود و البته باعث میگردد ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد.

تاثیر رنگ پارچه در چاپ

همانطور که خدمت شما عرض شد بهترین رنگ برای پارچه در چاپ سابلیمین رنگ سفید می باشد. اما شاید عده ای از خود بپرسند که چرا پارچه ی سفید؟ و اگر بخواهیم پارچه ای با زمینه ی رنگ دیگری داشته باشیم چه باید بکنیم.

باید این نکته را گوشزد شد که نه تنها در چاپ سابلیمیشن مشکلی در این زمینه نیست بلکه حتی این یکی از نقاط قوت این نوع چاپ روی پارچه می باشد. بدین علت که تمامی سطح پارچه قابل چاپ می باشد یعنی اگر شما یک پارچه ی سفید داشته باشید می توانید هر رنگی روی آن چاپ نموده و پارچه را کاملا به سلیقه ی خود تبدیل کنید.

هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد. زیرا می توان رنگ پارچه ی سفید را توسط چاپ به هر رنگی و به هر طرحی تغییر داد. بعد از پارچه ی سفید پارچه هائی با رنگ های روشن، مانند زرد روشن، صورتی روشن، آبی روشن، کرم روشن، سبز روشن و کلا هر پارچه های که دارای رنگ روشن می باشد قابل استفاده است.

اما در این نوع پارچه ها بدین علت که رنگ پارچه روی رنگ چاپ تاثیر گذار است لذا ممکن است در بعضی از رنگ ها، چاپ با تغییراتی همراه باشد لکن توصیه نمیشود و بهتر از قابلیت بالای سابلیمیشن در رنگ آمیزی اختصاصی پارچه ی سفید به پارچه ی مورد نظر استفاده شود.

چاپ عکس روی پارچه

نام پارچه هائی که می توان چاپ انجام داد

در نهایت طبق تجربیاتی که ما در این مورد در مورد چاپ پارچه بدست آوردیم و طی آزمون و خطاهائی که روی پارچه های مختلف برای مشتریان گوناگون انجام گرفته است به این نتیجه رسیده ایم که پارچه هائی مانند : ساتن، اسپان، فلامنت، ریون، شانتون، پورش، حریر، ونیزی، قواصی و برخی از پارچه های خانواده ی ویسکوز قابل چاپ می باشند.

این پارچه ها در موارد گوناگونی کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرد. این پارچه ها جواب خود را پس داده اند و عموما بدون دردسر و مشکل قابل چاپ می باشند. با این حال خلوص تولید پارچه ها، نحوه ی بافت و الیاف و موادی که کارخانه ی تولید کننده ی آنها در تولید نخ مربوطه مورد استفاده قرار میدهد عموما بسیار متنوع می باشد لذا بهترین روش برای پیش بینی چاپ پذیر بودن پارچه تست آن می باشد تا از این نظر اطمینان حاصل شود که آیا پارچه قابل چاپ می باشد یا خیر.

روی چه پارچه هائی چاپ انجام نخواهد گرفت

وقتی درصد پلی استر پارچه پائین باشد نتیجه ی چاپ معکوس خواهد بود. یعنی وقتی شما در چاپ سابلیمیشن از پارچه هائی استفاده کنید که درصد پنبه ی بالائی دارند چاپ بخوبی انجام نخواهد گرفت و یا در بعضی پارچه ها اصلا چاپی انجام نخواهد شد. در بعضی پارچه ها نیز ممکن است چاپ انجام شود اما در اثر شستشو از بین برود.

بنابراین وجود پلی استر بالا عامل بسیار مهمی در کیفیت نهائی چاپ خواهد داشت. همچنین پارچه هائی که از کتان و الیاف طبیعی ساخته شده اند به علت جذب بسیار بالا و سریع جوهر سابلیمیشن نتیجه ی مطلوبی نخواهد داشت. نکته ی مهم دیگر اینکه از آنجا که در چاپ سابلیمیشن رنگ سفید وجود ندارد لذا در صورتی که پارچه مشکی باشد عملا چیزی بعد از چاپ روی آن دیده نخواهد شد.

ذکر این نکته بسیار مهم می باشد که پارچه های تیره مانند مشکی، قهوه ای تیره، سرمه ای و از این دست قابلیت چاپ ندارد و رنگ چاپ در تیرگی رنگ پارچه گم خواهد شد بنابراین چنین پارچه هائی را برای این نوع چاپ از ذهن خود بیرون کنید.

تست چاپ

با توجه به توضیحات فوق شابلون ارائه ی تست پارچه را از اولویت این موضوع می داند. از آنجائی که تنوع پارچه ها بسیار متنوع بوده و با درصدهای مختلفی از مواد ساخته می شود لذا ما این امکان را برای شما فراهم نموده ایم که قبل از چاپ با تعداد زیاد نسبت به یک عدد چاپ به صورت تست اقدام نمائید و در صورتی که نتیجه راضی کننده بود نسبت به چاپ نهائی اقدام فرمائید.

بخصوص پارچه هائی که برای دوخت لباس مورد استفاده قرار می گیرند بیش از مابقی پارچه ها مهم هستند. زیرا گاهی گرما باعث تغییر در بافت پارچه شده و باعث جمع شدن، کوتاه شدن و یا تغییر اندازه ی پارچه میشود و از آنجا که این موارد در دوخت لباس و بدست آوردن سایزهای مختلف برای آنها بسیار مهم است البته این اتفاق همیشه نمی افتد اما برای اطمینان از این موضوع که مشکلی پیش نیاید لذا گرفتن تست از اهم موارد می باشد.

برای موارد دیگر مانند رومبلی و یا استفاده به عنوان پرچم و یا پرده مشکل خاصی پیش نمی آید. همچنین این نکته بسیار مهم است که ممکن است با تغییر پارچه کیفیت چاپ نیز تغییر نماید. همیشه در چاپ پارچه تلورانس رنگ وجود دارد و کلا با چاپ روی کاغذ و یا چاپی که در مانیتور مشاهده می کنید متفاوت است. یعنی ممکن است چاپ روی پارچه ی ساتن با پارچه ی مخمل در خروجی نهائی دارای تفاوت رنگ باشند.

لذا انجام تست روی پارچه ای که قرار است بصورت نهائی مورد استفاده قرار گیرد بسیار مهم است و تصویر روشنی از کار ارائه خواهد داد. در ضمن انجام تست باعث میشود نسبت به پارچه ای که قرار است خرید نهائی را انجام دهید شناخت داشته باشید و با اینکار از خسارت جلوگیری نمائید.

چاپ روی پارچه پلی استر

محدودیت طرح و کیفیت چاپ

استفاده از چاپ سابلیمیشن با کیفیت بسیار بالا باعث شده برخلاف چاپ سیلک محدودیت رنگ وجود نداشته باشد. اما بگذارید این عدم محدودیت رنگ در چاپ سابلیمیشن را برای شما تشریح کنیم. در این چاپ شما می توانید هر طرح و یا هر عکسی در اختیار دارید را چاپ نمائید.

با توجه به استفاده ی 6 رنگ در پرینترها و پلاترهای مخصوص به این نوع چاپ گستره ی بزرگی از رنگ ها قابل تولید می باشند و برخلاف چاپ افست و یا چاپ های قدیمی که از چهاررنگ استفاده می کنند در چاپ سابلیمیشن وجود 6 رنگ باعث بوجود آمدن مشکی صد در صد و ایجاد عمق تصویر و چاپ زیاد شده است.

به عنوان مثال عکس منظره و یا عکسی که توسط فتوشاپ و یا نرم افزار های دیگر مانند کُرل طراحی شده است کاملا قابل چاپ می باشند. اصلا فرقی نمی کند که طرح شما دارای چند رنگ بوده و چقدر پیچیده می باشد. البته دقت و کیفیت عکس تاثیر مستقیم و بسزائی در چاپ نهائی خواهد داشت.

هر چه تصویر و یا عکس مربوطه دارای رزولیشن بالاتر و دقت پیکسلی بالاتری باشد چاپ نیز به همان نسبت قوی تر و بهتر انجام خواهد گرفت. همچنین شاید این سوال در ذهن شما پیش بیاید که برای چاپ پارچه باید از چه فرمت های تصویری استفاده کنیم.

این موضوع را برای شما روشن نمائیم که اکثر فرمت های عکس مانند JPG, JPEG, TIF, PSD, PNG در این روش قابل چاپ می باشند و در چاپ هائی با ابعاد کوچک معمولا مشکل خاصی ایجاد نمی کنند و براحتی نتیجه ی خوبی را بعد از چاپ ارائه می دهند. اما مطمئنا فایل هائی که بصورت وکتور طراحی شده اند مانند فایل نرم افزارهای ایلاستریتور  و کرل مانند CDR, PDF, EPS, Ai, SVG دارای نتیجه ی بهتر و مطلوب تری بخصوص برای چاپ هائی در ابعاد بزرگ خواهند بود.

فایل های وکتور خاصیت بزرگ شدن بدون افت کیفیت دارند لذا هنگامی که برای چاپ هائی با سایز بزرگ روی پارچه مورد استفاده قرار می گیرند بدون افت کیفیت می توانند بهترین نتیجه را در بر داشته باشند.

ماندگاری چاپی که روی پارچه انجام می گیرد

همانطور که در بالا نیز ذکر شد انتقال رنگ روی پارچه در چاپ سابلیمیشن توسط گرمائی با دمای حدود 200 درجه سانتیگراد انجام می پذیرد. این گرما علاوه بر انتقال رنگ وظیفه ی فیکس نمودن رنگ را بر روی پارچه نیز به عهده دارد. یعنی چاپ و رنگ کاملا در بافت پارچه نفود می کند و در آن عجین میشود. این تغییرات شیمیائی که توسط دما انجام می گیرد باعث میگردد دوام این چاپ کاملا همیشگی و دائمی باشد.

برخلاف چاپ های دیگر هیچ چیزی باعث از بین رفتن آن نخواهد شد و شستشوی این پارچه براحتی و کاملا با مواد شوینده ی معمول و یا با ماشین لباسشوئی انجام خواهد گرفت و هیچ تاثیر منفی بر ماندگاری آن نخواهد داشت و صد در صد قابل شستشو می باشد.

البته حتما باید از مواد شوینده وایتکس را فاکتور بگیرید زیرا وایتکس به عنوان یک شوینده و ضدعفونی کننده ی قوی تقریبا هر رنگی را از روی هر پارچه ای از بین می برد. در نهایت این اعتماد وجود دارد که این روش چاپ با ماندگاری بالا می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای چاپ منسوجات و البسه باشد.

چاپ روی پارچه

ابعاد چاپ روی پارچه

گروه هنری شابلون چاپ روی پارچه را به دو دسته تقسیم نموده است تا نحوه و روال خدمت رسانی به مشتریان راحت تر و سریع تر انجام گیرد. این تقسیم بندی بر اساس اندازه ی چاپ صورت گرفته است. یعنی بخشی از چاپ های کوچک شیت با دستگاههای کوچک و با سرعت بالاتر و چاپ های بزرگ با پلاتر و پرس بزرگ و یا کلندر انجام خواهد گردید که اکنون به شرح آنها خواهیم پرداخت.

چاپ در ابعاد کوچک

در این نوع چاپ که تمام خصوصیات ذکر شده در بالا را دارد فقط ابعاد چاپ محدویت دارد و تا 30 در 40 سانتی متر قابل انجام خواهد بود. در این روش به علت استفاده از دستگاه های سریع و مقرون به صرفه بودن می توان حتی 1 عدد نیز چاپ نمود و محدودیت متراژ و یا تعدادی در این مورد مطرح نیست.

حتی اگر شما 1 چاپ در ابعاد فوق داشته باشید نیز ما آن را بر روی پارچه برای شما انجام خواهیم داد. قیمت این چاپ بر اساس اندازه و تعداد شیت های چاپ محاسبه میگردد. مدت زمان تحویل چاپ در این ابعاد با توجه به حجم و تعداد شیت حدود 3 تا 5 روز کاری می باشد.

چاپ در ابعاد بزرگ

در این روش که استفاده از دستگاه های بزرگ مد نظر است حداکثر عرض چاپ 160 سانتی متر می باشد طول رول و پارچه اهمیتی ندارد. یعنی می توان پارچه هائی با عرض 160 و طول بی نهایت با این روش چاپ نمود. اما از آنجا که استفاده از این روش دارای استهلاک زیادی می باشد حداقل متراژ چاپ 100 متر می باشد تا هزینه های جانبی هم برای ما و هم برای شما به صرفه باشد و محاسبه ی قیمت بر اساس متر مربع انجام خواهد گرفت. البته انجام تست حتما بعد از عقد قرارداد و قبل از چاپ نهائی صورت خواهد گرفت اما چاپ فقط به عنوان نمونه و در متراژ پائین مقدور نخواهد بود. این چاپ هم می تواند بصورت شیت و هم بصورت رول انجام گیرد. یعنی شما هم می توانید پارچه های خود را بصورت برش خورده در اختیار ما قرار دهید و هم بصورت رول در هر دو حالت امکان انجام چاپ وجود خواهد داشت.

موارد استفاده چاپ اختصاصی پارچه

بسیاری از این پارچه ها در تولید انواع البسه بخصوص مانتو که بسیار نیز در بین دختران جوان مد شده است مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از تولیدی ها پارچه های خود را در اختیار ما قرار می دهند و از پارچه ی نهائی برای دوخت و تولید البسه استفاده می کنند. از آنجائی که این چاپ دارای محدودیت طرح و رنگ نمی باشد می توان طیف گسترده ای از لباس ها را با استفاده از آن تولید نمود.

دقت در این نوع چاپ بقدری بالا می باشد که حتی شما می توانید تصویر چهره را با ریزترین جزئیات و دقت بالا روی پارچه چاپ نمائید. می توان به عنوان نمونه به بخشی از موارد استفاده ی چاپ روی پارچه اشاره کرد که شامل دسته های زیر می باشد:  چاپ روی انواع لباس، چاپ روی مانتو، چاپ روی پرده، چاپ روی ملحفه، رو تختی و چاپ انواع کالای خواب، رو مبلی مخمل، چاپ کوشن و روبالشی، کیف و کفش و کوله، چاپ کروات، چاپ رومیزی، چاپ شال و روسری و تولید و چاپ لباس ورزشی و یا مجلسی و لباس های اسپورت و متنوع ، چاپ فرش های مخصوص.

ایجاد نقش و نگار گوناگون روی پارچه می تواند طیف وسیعی از خواسته های طراحان و افراد را پوشش دهد. امروزه می توان با این روش بدون محدود شدن در مقابل طرح های پارچه ی موجود در بازار نسبت به تولید پارچه با سلیقه ی شخصی و همچنین نزدیک تر به مد روز تولید نمود.

با این روش دست طراحان لباس بسیار باز میشود و می توانند و با ذوق و هنر خویش آنچه را که در ذهن خود دارند خلق کرده و با ارائه ی شیوه های مختلف لباس هائی تولید نمایند که علاوه بر مقبولیت بیشتر نزد مردم، حس زیبائی بیشتری را نیز القا نموده و بسیار سریع رشد صنعت لباس هنری در کشور را شاهد باشیم.

مقبولیت این نوع چاپ آنقدر سریع بوده که اگر هم اکنون سری به بازارهای بزرگ شهر بزنید طیف گسترده ای از این نوع چاپ را در مغازه ها مشاهده خواهید کرد که الالخصوص در تولید مانتوهای زنانه نمود بیشتری پیدا نمود و به سرعت توسط قشر جوان مورد توجه قرار گرفت. خصوصیت منحصر بفرد بدون یکی دیگر از خصوصیاتی است که تنها با این چاپ مقدور می باشد.

خلاصه ویژگی های چاپ

نوع چاپ: غیر مستقیم به روش سابلیمیشن

ابعاد چاپ کوچک: حداکثر 30 در 40 سانتی متر

ابعاد چاپ بزرگ: عرض 160 و طول بی نهایت

محدودیت رنگ: ندارد

نوع پارچه: پارچه هائی با درصد پلی استر بالا و روشن

کاملا قابل شستشو

جدیدترین نمونه کارهای چاپ پارچه

چاپ پارچه

چاپ روی پارچه ساتن طرح ماهی

پارچه
چاپ پارچه

چاپ روی پارچه برزنتی با فرمول فیزیک

پارچه
چاپ پارچه

چاپ روی پارچه لباس پری دریایی

پارچه
چاپ پارچه

نمونه چاپ پارچه گل و مرغ سنتی

پارچه
چاپ پارچه

پروژه چاپ پارچه شرکت مدیران خودرو

پارچه
چاپ پارچه

نمونه چاپ پارچه تبلیغاتی شرکت دوو

پارچه
1%
از چاپ شابلون راضی بوده اند

آنچه ما را متمایز می کند ارائه بهترین کیفیت و امکان ارائه ارزان ترین قیمت می باشد. آنچه را به سختی در جای دیگر بدست خواهید آورد اینجا برای شما یکجا فراهم کرده ایم. ما با دقت و حوصله و نظم و در نظر گرفتن مدت زمانی که شما در اختیار دارید بهترین گزینه ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد. می توانید با آسودگی خاطر با برند مورد اعتماد “شابلون” کار کنید.

fabric
printing

www.shablon.ir

جهت استعلام قیمت چاپ روی پارچه با ما تماس بگیرید