وبلاگ مطالب شابلون

شابلون مطالب را با شما به اشتراک خواهد گذاشت

اولین روز مدرسه دانش آموز

فصل مدرسه طبق روال هر سال شروع شده است و کودکان و فرزندان و بچه ها یک به یک به سوی مدرسه پیش میروند. از ترافیک و شلوغی اول مهر گرفته تا ناآشنائی کلاس اولی ها یا پیش دبستانی ها با محیط درس و مدرسه و گهگاهی بی تابی هائی که در این بین دارند چالش ویژه ای برای خانواده ها می باشد. گرچه در خیابان وقتی کودکان را می بینید که به همراه والدین خود به سوی مدرسه پیش میروند اما همیشه برای والدین و یا خود بچه ها این روزها مملو از استرس خاصی می باشد که همواره با آنها همراه است. وقتی به یاد دوران کودکی خود می افتیم نیز می توانیم تلاطم لحظه های روز اول مدرسه را به یاد آوریم. اما این استرس برای خانواده ها و والدینی که کودکان آنها اولین بار است که به مدرسه میرود بیشتر و چالش برانگیز ترند. 

مراحل انجام فرآیند چاپ و پروژه چاپی

در این مطلب قصد داریم مراحل چاپ را شرح دهیم. مراحل کلی چاپ شامل سه مرحله می باشد: 1- پیش از چاپ 2- چاپ 3- پس از چاپ. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و مشاهده نمودار مراحل چاپ می توانید ادامه ی مطلب را مطالعه فرمائید.

تعریف واژه چاپ (چاپ چیست؟)

چاپ به معنی جابجائی هر شکلی از حرف، نقش و تصویر روی یک ماده یا سطح خاص، به صورتی که شکل و شمایل انتقال تغییری نداشته باشد. با این تعریف در صورتی که نگاهی به اطراف خود بیاندازید، هزاران کالا را می یابید که به طرز و روشی بر روی آنها چاپ انجام شده است. متریال مختلف و شکل های گوناگون، روش های چاپی متفاوتی دارند که از زمان گذشته کم کم متکامل شده اند و به پیشرفت های صنعتی و بزرگ حال حاضر رسیده اند. در این بخش به توضیح مفصلی در باب واژه ی چاپ خواهیم پرداخت

انواع روش های چاپ

چه روش های چاپی در دنیا وجود دارد؟ چاپ های مختلف چه ارتباطی با هم دارند؟ چه متدهائی برای چاپ بیش از روش های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد؟ اگر به جواب تمامی این سوالات نیاز دارید ما در یک مقاله ی کوتاه در مورد انواع روش های چاپ آن را برای شما شرح داده ایم تا مختصری با انواع چاپ آشنا شوید.

شغل چاپ و تبلیغات

مصاحبه ای که در زیر خواهید خواند از طریق خبرگزاری مهر با مدیر مجموعه ی شابلون انجام شده است که با مطالعه آن می توانید با زوایای شغل چاپ و تبلیغات آشنا شوید. جهت مطالعه این مصاحبه متن کامل آن به نقل از خبرگزاری در سایت شابلون قرار گرفته است:

مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند. مجله مهر: حتما شما هم دوست دارید طرح و عکس مورد علاقه خود را روی تیشرت یا لیوان خود حک کنید یا این کار برای عزیزان خود انجام دهید و به عنوان کادوی تولد به آن‌ها هدیه بدهید. این بار می‌خواهیم به این کار به عنوان یک حرفه نگاه کنیم و از کار شرکت‌های تبلیغاتی که کار چاپ روی تیشرت، لیوان، پرچم و غیره انجام می‌دهند، سردربیاوریم.